Liputan Sukan Langsung – Dikemaskini Setiap Hari

SJO777 Sukan – Pusat Liputan Bola Sepak, Badminton, E-Sukan & Sukan Terkini Malaysia 2026

Dari padang hijau Liga Super Malaysia hingga gelanggang badminton dunia, sjo777 adalah destinasi anda untuk semua berita, jadual, keputusan dan sorotan sukan terkini. Ikuti perkembangan pasukan kegemaran anda dan jadilah sebahagian daripada komuniti sukan Malaysia yang paling aktif.

⚽🏸
🎮🏆
⚽ Liga Super MY
🏸 Badminton Dunia
20+
Sukan Diliputi
500+
Perlawanan Sebulan
24/7
Kemas Kini Langsung
100%
Fokus Malaysia
sjo777

Jadual & Keputusan Perlawanan Terkini

Pantau jadual perlawanan terbaharu merentas pelbagai sukan — dari Liga Super hingga kejohanan antarabangsa.

Semua Bola Sepak Badminton E-Sukan Bola Keranjang
🔴 Sedang Berlangsung
Liga Super
Johor DT vs Selangor FC
2–1
67'
Thomas Cup
Malaysia vs China — Badminton
1–1
Set 3
📅 Malam Ini
EPL
Manchester City vs Arsenal
21:00
Liga Super
Kuala Lumpur City FC vs Terengganu FC
20:45
E-Sukan
MSC Malaysia — MLBB Grand Final
19:00
✅ Keputusan Semalam
Liga Super
Penang FC vs Kedah Darul Aman
0–2
La Liga
Real Madrid vs Barcelona
2–2
Champions
Liverpool vs Bayern Munich
3–1
Badminton
Lee Zii Jia vs Viktor Axelsen
21–18, 18–21, 21–16
MLS
Malaysia vs Myanmar — Kelayakan AFC
4–0
E-Sukan
Geek Fam MY vs RSG PH — MPL S14
3–1

*Jadual dan keputusan dikemaskini secara berkala. Sila semak semula untuk maklumat terkini.

Sukan yang Diliputi di SJO777

Dari padang bola sepak tempatan hingga pentas antarabangsa — semua ada di sini untuk peminat sukan Malaysia.

TREN
E-Sukan

Industri e-sukan Malaysia berkembang pesat — dari Mobile Legends: Bang Bang (MLBB) dan PUBG Mobile hingga Valorant dan Free Fire yang kini ada kejohanan profesional tempatan.

  • MPL Malaysia Season — MLBB
  • MSC Asia & M-Series World Championship
  • PUBG Mobile National Championship
  • Valorant Champions Tour APAC
Bola Keranjang

NBA yang penuh bintang dan liga Asia yang semakin berkembang — Malaysia turut ada pasukan profesional dalam ASEAN Basketball League (ABL) yang terus meningkat tahapnya.

  • NBA Regular Season & Playoffs
  • ASEAN Basketball League (ABL)
  • FIBA World Cup & Olimpik
  • Malaysia Dragons — pasukan kebanggaan
Tenis

Grand Slam, ATP Finals dan Piala Davis — tenis dunia penuh dengan drama dan kejutan. Ikuti kejohanan besar dari Australian Open hingga Wimbledon bersama sjo777.

  • Australian Open, French Open, Wimbledon, US Open
  • ATP Masters 1000 & WTA 1000
  • ATP Finals & Davis Cup
  • Sorotan pemain terbaik dunia terkini
BARU
Formula 1 & MotoGP

Lumba kereta & motosikal peringkat tertinggi dunia — dari pit stop yang cemas hingga perlumbaan hujan yang mendebarkan. Malaysia pernah jadi tuan rumah kedua-duanya!

  • F1 World Championship — Semua pusingan
  • MotoGP Sepang Malaysian Grand Prix
  • Analisis strategi pasukan & pemacu
  • Sorotan kerjaya pemandu Malaysia
sjo777

Dunia Sukan Malaysia di SJO777 — Lebih Dari Sekadar Nombor di Papan Markah

Sukan bukan sekadar perlawanan — ia adalah budaya, identiti dan semangat yang menyatukan rakyat Malaysia tanpa mengira latar belakang. Di sjo777, kami memahami kedudukan istimewa sukan dalam kehidupan seharian orang Malaysia. Itulah sebabnya bahagian Sukan kami bukan sekadar paparan markah kering tanpa jiwa, tetapi sebuah ruang yang meraikan passion anda terhadap setiap permainan, setiap perlawanan dan setiap wira sukan yang mengharumkan nama Malaysia.

Bola sepak kekal sebagai sukan paling popular di Malaysia, dan Liga Super Malaysia adalah nadi kepada kecintaan orang ramai terhadap permainan ini. Johor Darul Ta'zim (JDT) yang sudah lama mendominasi liga, Selangor FC yang kaya dengan sejarah, Kedah Darul Aman yang sentiasa kompetitif dan pasukan-pasukan dari seluruh negara — setiap musim Liga Super membawa cerita tersendiri yang mengikat jutaan peminat. Di sjo777, kami ikuti setiap perkembangan Liga Super dari perlawanan pertama hingga aksi penentuan akhir musim dengan penuh minat dan dedikasi.

Selain liga tempatan, kepesatan siaran EPL, La Liga dan Liga Champions UEFA di Malaysia telah mewujudkan generasi peminat bola sepak antarabangsa yang sangat berpengetahuan. Rakyat Malaysia boleh berbahas tentang taktik Jose Mourinho, kebangkitan Arsenal di bawah Arteta atau drama perlawanan El Clasico dengan kedalaman analisis yang mengagumkan. Kandungan sukan di sjo777 memberi ruang untuk semua perbincangan ini — dari sudut pandang yang tulen, bukan sekadar artikel yang dipotong dan tampal.

Badminton adalah satu lagi cerita kebanggaan Malaysia yang tiada habisnya. Nama-nama seperti Lee Chong Wei sudah menjadi legenda, dan generasi baru dipimpin oleh Lee Zii Jia, Aaron Chia bersama Soh Wooi Yik, dan pasangan wanita Pearly Tan bersama Thinaah Muralitharan terus membuktikan bahawa Malaysia kekal relevan dan berbahaya di pentas dunia. Setiap kejohanan BWF World Tour yang melibatkan pemain Malaysia menjadi tontonan wajib, dan sjo777 memastikan liputan penuh — dari perlawanan awal hingga final yang paling mendebarkan.

E-sukan pula adalah fenomena baharu yang sudah tidak boleh diabaikan lagi. Mobile Legends: Bang Bang (MLBB) khususnya sudah mencapai tahap mainstream di Malaysia — MPL Malaysia Season disiarkan secara langsung dan ditonton oleh ratusan ribu peminat setiap minggunya. Pasukan-pasukan seperti Geek Fam MY, RRQ Hoshi Malaysia dan lain-lain sudah menjadi nama-nama yang dikenali ramai. Sjo777 memantau perkembangan e-sukan Malaysia dengan penuh serius kerana kami faham ia bukan sekadar permainan, tetapi industri yang tumbuh dengan pantas dan penuh potensi.

Formula 1 dan MotoGP turut mempunyai tempat istimewa di hati peminat sukan Malaysia. Litar Sepang yang pernah menjadi tuan rumah Grand Prix Malaysia selama bertahun-tahun meninggalkan kenangan manis, dan nama seperti Hafizh Syahrin — pembalap Malaysia yang pernah bersaing di MotoGP peringkat tertinggi — adalah bukti bahawa bakat Malaysia ada di mana-mana bidang sukan. Setiap musim F1 dan MotoGP diikuti dengan rapat oleh peminat tempatan, dan sjo777 hadir dengan analisis, sorotan dan maklumat terkini untuk memenuhi keperluan itu.

Bola keranjang pula mempunyai pengikut setia di Malaysia, terutamanya berkaitan NBA. LeBron James, Stephen Curry, Giannis Antetokounmpo — nama-nama ini dikenali oleh generasi muda Malaysia yang membesar menonton NBA. Dengan kehadiran Malaysia Dragons dalam ASEAN Basketball League (ABL), minat terhadap bola keranjang tempatan juga semakin meningkat. Sjo777 tidak melupakan peminat bola keranjang — liputan kami mencakupi NBA regular season, playoffs yang penuh drama, dan perkembangan pasukan tempatan.

Tenis juga menarik perhatian ramai, terutama ketika Grand Slam berlangsung. Australian Open pada awal tahun, French Open di tanah liat Paris, Wimbledon yang penuh tradisi dan US Open yang berapi-api — setiap satu membawa suasana tersendiri. Pemain-pemain seperti Carlos Alcaraz, Jannik Sinner dan Iga Swiatek mewakili era baru tenis yang penuh warna dan persaingan sengit. Di sjo777, kami kongsi sorotan, analisis pertandingan dan profil pemain untuk peminat tenis di Malaysia.

Akhir kata, sukan adalah tentang perasaan — kegembiraan ketika pasukan kegemaran menang, kekecewaan bila kalah di saat akhir, dan semangat untuk terus menyokong walau apa pun hasilnya. Di sjo777, kami kongsi semua perasaan itu bersama anda. Platform kami dibina oleh orang yang betul-betul suka sukan, untuk peminat sukan Malaysia yang tulen. Daftar sekarang dan jadilah sebahagian daripada komuniti sukan yang paling aktif di Malaysia.

sjo777

Kedudukan Liga Super Malaysia 2026

Pantau kedudukan terkini pasukan-pasukan terbaik dalam liga bola sepak tertinggi di Malaysia.

# Pasukan M M S K GD Mat
1 Johor Darul Ta'zim 181431+2845
2 Kedah Darul Aman FC 181143+1937
3 Selangor FC 181053+1435
4 Kuala Lumpur City FC 18945+931
5 Penang FC 18765+427
6 Terengganu FC 18756+226
7 Perak FC 18657-323
8 Sabah FC 18549-819

Kelayakan kejohanan AFC • M=Menang, S=Seri, K=Kalah, Mat=Mata

Wira Sukan Malaysia Untuk Dipantau

Atlet-atlet pilihan yang terus mengharumkan nama Malaysia di pentas tempatan dan antarabangsa.

🏸
Lee Zii Jia
Badminton Lelaki

Bekas no.1 dunia, juara All England 2021 & harapan besar Malaysia untuk emas olimpik.

🏸
Aaron & Wooi Yik
Badminton Beregu

Pasangan beregu lelaki nombor 1 Asia — konsisten di peringkat tertinggi BWF World Tour.

⚽
Darren Lok
Bola Sepak

Penyerang tajam JDT dan pasukan negara yang terus meningkat kualitinya musim demi musim.

🏸
Pearly & Thinaah
Badminton Wanita

Pasangan beregu wanita kebanggaan Malaysia — pemenang pelbagai perlawanan Super 500 dan ke atas.

🎮
Geek Fam MY
E-Sukan MLBB

Pasukan e-sukan Mobile Legends terkemuka Malaysia — jaguh MPL yang disegani di seluruh Asia.

🏊
Welson Sim
Renang

Pelayar terpantas Malaysia — pemegang rekod kebangsaan renang 200m & 400m gaya bebas.

Berita Sukan Terkini

Sorotan dan analisis terbaharu dari dunia sukan Malaysia dan antarabangsa — terus dari dapur redaksi sjo777.

Bola Sepak
JDT Terus Melebar Jurang — Menang 3–0 Atas Perak FC di Stadium Sultan Ibrahim

Johor Darul Ta'zim menambah kelebihan di puncak Liga Super Malaysia selepas menewaskan Perak FC 3–0 dalam perlawanan yang memperlihatkan kebolehan taktik tinggi dari jurulatih mereka.

2 jam lalu
Badminton
Lee Zii Jia Tempah Tempat di Separuh Akhir Malaysia Open — Tewaskan Jonas Rasmussen

Lee Zii Jia memperlihatkan permainan terbaik musim ini dengan menewaskan Jonas Rasmussen dari Denmark dalam perlawanan dua set yang menarik di Axiata Arena, Kuala Lumpur.

5 jam lalu
E-Sukan
Geek Fam MY Melangkah ke Final MPL Malaysia S14 — Lawan RSG Esports Hujung Minggu Ini

Geek Fam Malaysia memastikan tempat di final MPL Malaysia Season 14 selepas menewaskan Onic Esports Malaysia 3–1 dalam perlawanan separuh akhir yang dipenuhi peminat semalam.

8 jam lalu
Bola Sepak
Pasukan Bola Sepak Malaysia Menang 4–0 Atas Myanmar — Prestasi Terbaik Kelayakan AFC

Harimau Malaya mempamerkan prestasi paling membanggakan musim ini dengan menewaskan Myanmar 4–0 dalam perlawanan kelayakan Piala Dunia AFC di Stadium Nasional Bukit Jalil.

1 hari lalu
F1
Max Verstappen Kekalkan Pimpinan Klasemen — Kemenangan Kelima Berturut-turut di Monaco GP

Max Verstappen dari Red Bull Racing mencipta sejarah baru dengan memenangi Grand Prix Monaco buat kali kelima berturut-turut, mengukuhkan kedudukannya di puncak klasemen pemandu F1.

1 hari lalu
Badminton
Aaron & Wooi Yik Naik Tangga — Kini Kedudukan 2 Dunia Selepas Menang Indonesia Open

Pasangan beregu lelaki Malaysia Aaron Chia dan Soh Wooi Yik mencatatkan kemenangan terbesar musim ini dengan memenangi Indonesia Open Super 1000, naik ke tangga ke-2 dunia.

2 hari lalu
sjo777

Kenapa Ikuti Sukan di SJO777?

Platform sukan yang dibangunkan dengan pemahaman mendalam tentang apa yang peminat sukan Malaysia benar-benar mahukan.

Liputan Langsung Masa Nyata

Keputusan, markah dan statistik dikemaskini hampir serta-merta — anda tak akan ketinggalan sebarang momen penting.

Fokus Malaysia Dahulu

Kami utamakan sukan dan atlet tempatan — Liga Super, badminton negara dan e-sukan Malaysia mendapat perhatian penuh yang sewajarnya.

Analisis Mendalam, Bukan Sekadar Skor

Setiap perlawanan penting dibedah dengan analisis taktik, statistik pemain dan ramalan yang berinformasi.

Mudah Diakses dari Mana-mana Peranti

Platform sjo777 dioptimumkan untuk telefon bimbit — pantau skor semasa dalam perjalanan, semasa rehat atau di mana sahaja anda berada.

Sukan Yang Paling Digemari Pemain Malaysia

Berdasarkan minat dan aktiviti komuniti sjo777 — inilah ranking sukan terpopular dalam kalangan pengguna Malaysia kami.

⚽ Bola Sepak 92%
🏸 Badminton 85%
🎮 E-Sukan 78%
🏀 Bola Keranjang 54%
🎾 Tenis 41%
🏎️ Formula 1 38%

*Berdasarkan survei komuniti SJO777 2026. Boleh terdapat lebih dari satu pilihan.

Tawaran Khas Sukan

Bonus 150% Deposit Pertaruhan Sukan di SJO777!

Suka sukan? Manfaatkan pengetahuan anda! Daftar di sjo777, deposit ke bahagian pertaruhan sukan dan nikmati bonus 150% untuk deposit pertama anda. Sah untuk bola sepak, badminton, e-sukan dan semua sukan di platform kami. Deposit minimum RM30, terma & syarat berkenaan.

+150%
Bonus Deposit Pertaruhan Sukan

Kaedah Pembayaran Tempatan Malaysia

Deposit dan keluarkan wang melalui semua kaedah pembayaran popular Malaysia — cepat, selamat dan tanpa bayaran tersembunyi.

Touch 'n Go eWallet GrabPay DuitNow ShopeePay Boost Maybank2u CIMB Clicks FPX

Deposit minimum RM20 • Pengeluaran diproses dalam 15–30 minit • Tiada yuran pemprosesan tersembunyi

Platform Sukan Dipercayai Komuniti Malaysia

Lesen Rasmi SSL 256-bit Liputan Masa Nyata Sokongan BM 24/7 Mobile-Ready Fokus Malaysia
Penyertaan Sukan yang Bertanggungjawab

Mengikuti sukan adalah aktiviti hiburan yang sihat dan menyeronokkan. SJO777 menggalakkan semua pengguna untuk terlibat dengan sukan secara positif dan bertanggungjawab. Jika platform ini melibatkan sebarang elemen pertaruhan sukan, kami mengingatkan anda untuk menetapkan had yang bersesuaian dengan bajet anda dan tidak berjudi melebihi kemampuan. Semua perkhidmatan hanya untuk pengguna berumur 18 tahun ke atas. Jika anda atau kenalan anda memerlukan bantuan berkaitan masalah perjudian, hubungi Talian Kasih: 15999. Maklumat lanjut di halaman Permainan Bertanggungjawab kami.

Soalan Lazim – Sukan SJO777

SJO777 meliputi lebih 20 jenis sukan merangkumi bola sepak (Liga Super Malaysia, EPL, La Liga, Liga Champions), badminton (BWF World Tour, Thomas Cup, Malaysia Open), e-sukan (MPL Malaysia, MSC, Valorant Champions Tour), bola keranjang (NBA, ABL), tenis (Grand Slam, ATP Tour) dan Formula 1 serta MotoGP. Fokus utama kami adalah sukan yang paling diminati oleh komuniti Malaysia.

Ya, platform sjo777 menyediakan kemas kini keputusan perlawanan hampir masa nyata untuk semua sukan utama yang diliputi. Markah, statistik dan peristiwa penting seperti gol, kad merah, pergantian pemain dan sebagainya dikemaskini dengan segera. Anda juga boleh melihat keputusan perlawanan yang sudah selesai pada hari sebelumnya melalui paparan sejarah perlawanan.

Daftar akaun sjo777 secara percuma untuk akses penuh kepada semua liputan Liga Super Malaysia. Anda boleh melihat jadual perlawanan minggu ini, keputusan perlawanan lalu, kedudukan liga terkini dan analisis prestasi pasukan. Notifikasi perlawanan boleh diaktifkan untuk memastikan anda tidak terlepas sebarang keputusan penting pasukan kegemaran anda.

Ya, e-sukan adalah salah satu tumpuan utama liputan sukan sjo777. Kami mengikuti MPL Malaysia Season, MSC Asia, Valorant Champions Tour APAC, PUBG Mobile National Championship dan kejohanan e-sukan Malaysia yang lain. Industri e-sukan berkembang pesat di Malaysia dan kami komited untuk memberikan liputan yang komprehensif dan menyeluruh kepada komuniti pemain tempatan.

Jadual perlawanan di sjo777 dikemaskini setiap hari — biasanya pada awal pagi untuk perlawanan yang dijadualkan pada hari tersebut dan keputusan perlawanan malam sebelumnya. Untuk perlawanan yang sedang berlangsung, markah dikemaskini hampir setiap beberapa minit. Jadual mingguan biasanya tersedia sepenuhnya setiap hari Isnin untuk perancangan tontonan anda sepanjang minggu.

Sepenuhnya ya. Platform sjo777 dioptimumkan untuk semua peranti mudah alih — iPhone, Android dan tablet. Anda boleh mengikuti jadual perlawanan, semak keputusan terkini dan baca berita sukan terbaharu terus dari pelayar telefon tanpa perlu muat turun aplikasi khas. Antara muka mudah alih kami direka untuk kemudahan membaca dan navigasi yang mudah di skrin kecil.
English